Pokemon GO nedir? Türkiye için Tahmini Fiyatı? Nasıl Oynanır?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dünya çapında çıkışı ile birlikte olay olan Pokemon GO, nasıl oynanır, ülkemizde kullanıma çıktı mı, oyunun püf noktaları neler? İşte Pokemon Go ile ilgili bilmeniz gereken şeyler.

90’lı yılların en dikkat çekici çizgi filmlerinden biri olan ve o dönemde milyonlarca hayran edinen Pokemon artık akıllı telefonlarda. Akıllı telefonlar üzerinden oynanabilen mobil oyun Pokemon GO, bir hafta sonra global bir çılgınlığa dönüştü. İşte Pokemon GO hakkında merak edilen soruların cevapları.

Pokemon Go Nedir?

GPS kullanarak Pokemon GO kullanıcılarının bulunduğu bölgede Pokemon yakalamasına, yakalanan Pokemonlar’ın diğer oyuncuların canavarları ile dövüştürmeye ve takas etmeye izin veren Pokemon GO, akıllı cihazlar için tasarlanmış mobil bir oyun.

Pokemon Go Plus Nedir?

Pokemon GO’nun aksesuarlarını da kısa süre içinde görebiliriz. Bu aksesuarlardan en dikkat çekeni ise kuşkusuz Pokemon GO olacak. Basit bir bileklik gibi görünse de Pokemon Go ‘poke topu’ ile aynı işlevi sağlayacak ve kullanıcıların oyunu bu bileklikle oynamasına izin verecek.

Pokemon Go Plus’ın Fiyatı Ne Olacak?

Ürünün fiyatı henüz bilinmese de şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Pokemon GO 30 ila 50 dolar arasında değişen fiyatla raflardaki yerini alacak.

Pokemon GO hırsızların da yeni platformu oldu. ABD’nin Missouri eyaletinde, Pokemon GO oyuncularını hedef alan üç kişi silahlı kişi gasp suçundan tutuklandı.

Pokemon Go Nasıl Oynanıyor?

Oyuncular, telefonlarındaki uygulamayı kullanarak çevrede bulunan Pokemon’ları saptıyor. Daha sonra telefon kamerasını açan kullanıcılar, bu sayede gördükleri Pokemonlara “Poke Topu” ile vurarak onlara sahip olabiliyor.

Pokemon Go Türkiye’den Oynanabiliyor mu?

Pokemon GO henüz Türkiye’de resmi olarak oynanamazken, kullanıcılar oyunu farklı çözümler kullanarak oynayabiliyor.

Pokemon Go Nasıl İndirilir?

Pokemon GO henüz ülkemizde resmi olarak kullanıma sunulmasa da oyunun pek çok APK sürümü mevcut. Başka bir deyişle resmi olmadan kanallar ile oyunu Türkiye’den oynayabilirsiniz.

Pokemon Go Tabletlerde Çalışıyor mu?

Pokemon GO bir mobil oyun. Ancak oyunu akıllı telefonlar dışında bir cihazla oynamak şu an için mümkün değil. Zira Pokemon GO şimdilik, akıllı telefonlar üzerinden oynanabiliyor. Oyunun tablet versiyonu ise bulunmuyor.

Pokemon Go Oynarken Kişisel Bilgiler Tehlikede mi?

Bir haftadan kısa bir sürede milyonlara ulaşan Pokemon GO bir de skandala imza atmış olabilir. Pokemon GO’daki bir güvenlik açığını keşfeden siber güvenlik uzamanı Adam Reeve, Pokemon GO’yu akıllı telefonlarına indiren kullanıcıların Google hesaplarının şirketin kullanımına açıldığını belirtiyor.

Google Pokemon Go İçin Harekete Geçecek

Oyunu oynamak için Google hesabınızı kullanırken, e-mail’lerinizin okunması da dahil olmak üzere verilen kapsamlı yetki, oyuncuları tedirgin etti.

Oyunun yapımcısı Niantic bunu bir kodlama hatası olarak duyururken, Google’ın da önümüzdeki günleri bu yetkilendirmeyi daha basit bir hale getirerek kullanıcıların endişelerini ortadan kaldırması bekleniyor.

Share.

About Author

Teknoloji Kurdu, Bilim İnsanı...

Leave A Reply